wt.. wrz 26th, 2023
5/5 - (1 vote)

Szukasz pomysłów na świeże przepisy na dietę, które pomogą Ci rozpocząć dietę na właściwej stopie? Czy byłeś na jednej lub drugiej diecie i masz tego dosyć? Dieta może być trudna, zwłaszcza jeśli stosujesz restrykcyjną dietę; to wtedy, gdy cały czas czujesz się chory i zmęczony. To „śmierć” diet, w których albo jesz mdłe i nudne jedzenie, albo zmagasz się z dniami w najgorszy możliwy sposób. Jeśli lubisz jeść jedzenie i chcesz schudnąć, oto kilka nakazów i zakazów do naśladowania.

Klucz do sukcesu: równowaga. Za I przeciw. Po pierwsze, pamiętaj, że węglowodany i tłuszcze stanowią duży procent twojej diety. Dlatego też, o ile każdy zaczyna od odpowiedniej i rozsądnej nuty, tylko niektórym udaje się dotrwać do końca, niestety. Mając to na uwadze, ważne jest, aby uzyskać odpowiednią równowagę tych dwóch podstawowych składników.

Zrób: Trzymaj się przepisów na obiad. Jest to prawdopodobnie najtrudniejsza do kontrolowania część Twojej diety, a dzieje się tak z powodu mentalności „dietetycznej”, którą wielu ludzi ma, jeśli chodzi o podjadanie. Choć może się to wydawać dziwne, nie da się całkowicie przestać podjadać. Jednak ważne jest, aby mieć ustalony limit ilości jedzenia, które powinieneś spożywać w dowolnym momencie. Zapewni to, że nie będziesz nadmiernie pobłażać i że będziesz na bieżąco z dietą.

Nie: bądź zbyt restrykcyjny. Jeśli chodzi o weganizm, dieta jest dość prosta. Jedz warzywa, owoce, zboża, nasiona i orzechy, nie dając się tym zbytnio ponieść. Kluczem do sukcesu w przypadku zbóż jest to, że są one dobrym źródłem białka i błonnika, a orzechy dostarczają zdrowych kwasów tłuszczowych. Fasola to kolejna świetna opcja i jest wypełniona białkiem i zdrowymi, odżywczymi składnikami.

Nie: bój się próbować nowych przepisów. Chociaż powinieneś trzymać się podstaw, takich jak ryż, warzywa, chleb i owoce, zawsze możesz urozmaicić swoją dietę. Próbując nowych przepisów, możesz odkryć nowe smaki i nowe kombinacje, które Ci się spodobają. Caprese, włoska sałatka, to dobry przykład przepisu, który można łatwo urozmaicić. Eksperymentując, zawsze możesz wymyślić inną nową kombinację.

Nie: Codziennie jedz nudnej kolacji. Jeśli chcesz schudnąć w pośpiechu, nie ma lepszego sposobu niż wymyślanie prostych i zdrowych przepisów na obiad każdego dnia. W ten sposób nie tylko utrzymasz metabolizm, ale także powstrzymasz głód, gdy oszukujesz, a tym samym szybko schudniesz.
Więcej o tekście źródłowymWskaż tekst źródłowy, by wyświetlić dodatkowe informacje o tłumaczeniu
Prześlij opinię
Panele boczne

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *