wt.. wrz 26th, 2023
5/5 - (8 votes)

Klawiatura laptopa musi znieść bardzo dużo w całym okresie życia urządzenia. Jest to nasze główne narzędzie do interakcji z komputerem, jeżeli nie posiada on dotykowego ekranu. Osoby, które dużo piszą, zapewne spotkały się nie jeden raz z przypadkiem uszkodzenia klawiszy. Zdarza się że jeden lub kilka ulegnie pęknięciu lub zwyczajnie odpadnie, z powodu nietrzymającego mocowania. Czy w takiej sytuacji możemy łatwo dokonać naprawy urządzenia?

Wymieniamy pojedyncze klawisze do laptopa

Wszystko zależy od tego jak podejdziemy do kwestii naprawy. Niektórzy wolą oddać laptop do serwisu, tak by wymieniona została cała, kompletna klawiatura. Inni natomiast wychodzą z założenia, że przecież nic nie stoi na przeszkodzie by wymienić pojedyncze przyciski do klawiatury. Czy jednak jest możliwość ich zakupu? Okazuje się że tak. Na stronie klawiszedolaptopa.pl można kupić je na sztuki, odpada nam więc konieczność ponoszenia sporego kosztu, jakim byłaby naprawa komputera w serwisie. Możliwy jest również zakup większej ilości klawiszy, dzięki czemu będziemy mogli odświeżyć te najbardziej zniszczone poprzez ich wymianę na nowe, albo dostosować zagraniczny układ klawiatury do polskich standardów.

Jak znaleźć właściwe klawisze do klawiatury?

Możemy jednak obawiać się, że przecież nie dostaniemy całkowicie identycznych przycisków. Przecież każdy laptop posiada nieco inne ich wymiary i układ, a jednocześnie samo mocowanie może się różnić. Na szczęście nie musimy się tym w ogóle przejmować. Na klawiszedolaptopa.pl najpierw wybieramy markę komputera, potem jego model i typ. Ostatecznie wybieramy posiadany typ klawiatury, ponieważ mogły być dostępne różne rodzaje (np. z podświetleniem lub bez). Klawisze do laptopa(replacement key) możemy dokładnie obejrzeć na zdjęciu przed kupnem, by móc porównać je do tych które posiadamy sami. Gdy już dokonamy zamówienia i paczka z przyciskami dotrze do naszych rąk, pozostaje dokonać instalacji. W tym celu musimy usunąć pozostałości starego klawisza, a następnie na jego miejscu osadzić nowy, poprzez solidne dociśnięcie.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *