wt.. wrz 26th, 2023
regeneracja pompy hydraulicznej
5/5 - (8 votes)

Pompy hydrauliczne to urządzenia, które za pomocą wału wyjściowego zamieniają energię cieczy na energię mechaniczną. Pompy hydrauliczne znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach: gazownictwie, wydobyciu ropy naftowej, przemyśle lotniczym i samochodowym, a także w kolejnictwie, budownictwie i drogownictwie. Pompa hydrauliczna jest skomplikowaną maszyną, a sposób jej działania decyduje o tym, jak działa maszyna. Z tego powodu niezbędna jest regularna konserwacja, która musi być przeprowadzana w specjalnym środowisku przez odpowiednio wykwalifikowanych techników.

W zależności od obszaru zastosowania, pompy hydrauliczne różnią się między sobą. Podstawowe parametry to:

  • pojemność,
  • wyporność,
  • ciśnienie robocze,
  • pobór mocy,
  • prędkość obrotowa.

Rodzaje pomp hydraulicznych

Istnieje kilka rodzajów pomp hydraulicznych. Najbardziej rozpowszechnione są pompy tłokowe, łopatkowe i zębate. Pompy tłokowe stosowane są w układach paliwowych agregatów. Są to w szczególności pompy hydrauliczne osiowo-tłokowe, które mają mniejsze wymiary i większą niezawodność przy zmiennych obciążeniach. Pompy z łopatkami ślizgowymi są stosowane w aplikacjach, w których utrzymywane są wysokie ciśnienia.

Ważne jest nie tylko dokładne monitorowanie pomp hydraulicznych, ale także warunków, w jakich urządzenia są eksploatowane i terminowa konserwacja. Podczas takich kontroli należy monitorować poziom płynu, ciśnienie, nieszczelności, temperaturę płynu roboczego oraz obecność nietypowych odgłosów podczas pracy pompy hydraulicznej.

Naprawa pomp hydraulicznych może być podzielona na kilka etapów:

  • Pompa hydrauliczna jest demontowana i dokładnie sprawdzana. Kontrola umożliwia ustalenie przyczyny awarii.
  • Fachowiec dokonuje oceny i uzgadnia z klientem terminy napraw i koszt prac.
  • Uszkodzone części, płukanie obudowy w specjalnej kąpieli. W razie potrzeby przeprowadzić prace spawalnicze w celu przywrócenia integralności obudowy.
  • Wymiana zużytych części, dopasowanie, montaż nowych uszczelek.

Naprawa pomp hydraulicznych

Warsztaty zajmują się naprawą pomp hydraulicznych o dowolnej złożoności. Wykwalifikowani specjaliści posiadają duże doświadczenie w naprawie agregatów hydraulicznych stosowanych w maszynach drogowych, dźwigach, koparkach produkcji krajowej i zagranicznej oraz ładowarkach. Terminy są maksymalnie napięte i w dużej mierze zależą od dostępności części zamiennych w magazynie. 

Inżynierowie dokładają wszelkich starań przy naprawie pomp hydraulicznych. Naprawa silnika hydraulicznego czy regeneracja pompy hydraulicznej rozpoczyna się od całkowitego demontażu urządzenia i sprawdzenia usterek. Każda część, która wykazuje oznaki zużycia, jest bezwzględnie wymieniana na nową lub regenerowaną. Naprawa silników hydraulicznych jest wykonywana w zakładzie, przy użyciu najnowocześniejszej technologii.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *