pon.. maj 20th, 2024
pozycjonowanie
5/5 - (4 votes)

Czym jest pozycjonowanie stron?

Skuteczne pozycjonowanie stron sprawia, że zyskujemy klientów. Jest to proces, którego celem jest sprawienie, by dana domena była jak najbardziej widoczna w wynikach wyszukiwania związanych z konkretnymi frazami wpisywanymi w wyszukiwarkę przez potencjalnego klienta.

Pozycjonowanie odbywa się z wykorzystaniem wielu narzędzi. Wyszukiwarka Google, a więc najczęściej używana przez internautów posiada algorytmy, które w zależności od stanu strony umieszczają ją wyżej lub niżej w wynikach wyszukiwania. Jednym z owych narzędzi jest optymalizacja fraz kluczowych. Są one umieszczane w treściach na stronie, aby pojawiły się po jej wpisaniu w wyszukiwarkę. Jednak trzeba umieć je rozmieścić. Zbyt wiele tych fraz lub ich zbyt gęste rozmieszczenie będzie szkodzić naszej widoczności.

Pozycjonowanie stron WWW wiąże się z ich bezpieczeństwem. Jeśli roboty indeksujące Google’a uznają, że nasza strona może być niebezpieczna, znajdzie się ona niżej w wynikach. Dlatego na pozycjonowanie Google składa się audyt bezpieczeństwa. Każda luka to potencjalne obniżenie widoczności.

Optymalizacja kodu również oznacza skuteczne pozycjonowanie. Zmiana obecnego kodu na bardziej wydajny sprawi, że algorytmy spojrzą na naszą stronę przychylniejszym okiem.

Linkowanie do naszej strony na innych stronach też jest niezbędne. Algorytm uważa taką stronę za cieszącą się zainteresowaniem innych, więc jeszcze bardziej ją promuje. Sposobami na linkowanie zewnętrzne są m.in. komentarze na blogach czy wpisy gościnne.

Dlaczego potrzebujesz pozycjonowania stron internetowych?

Mało który internauta zagląda na drugą stronę wyników wyszukiwania. Większość sugeruje się tymi najwyżej na pierwszej stronie. Już dolna część pierwszej strony cieszy się nieoptymalnym zainteresowaniem.

Po drugie, pozycjonowanie stron Wrocław sprawi, że Twoja witryna będzie lepszą wizytówką. Jeśli ma źle rozłożone frazy kluczowe, nagłówki, jej kod jest dysfunkcyjny czy wręcz niebezpieczny, może odstraszyć od Ciebie potencjalnych klientów zamiast ich przyciągać.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *